TRAKYALI AVCILARDAN DOĞAYA ÖRDEK SALIMI « Av Doğa & Oltacı Dergisi TV

", "url" : "http://kamilucbas.com/trakyali-avcilardan-dogaya-ordek-salimi-9907.html", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Av Doğa & Oltacı Dergisi TV", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Av Doğa & Oltacı Dergisi TV", "width": "150", "height": "52", "url": "http://kamilucbas.com/wp-content/uploads/2020/05/d1dc0808-5ae3-489f-b4b3-d3435b7f899b.png" } } }
SON DAKİKA

TRAKYALI AVCILARDAN DOĞAYA ÖRDEK SALIMI

Bu haber 09 Mart 2020 - 10:52 'de eklendi ve 94 views kez görüntülendi.

Trakya Avcılık Atıcılık Yaban Hayatı Koruma Federasyonu öncülüğünde Büyük Mandıra Güme Avcıları ve Atıcılık Spor Kulübü Derneği Gürcan ERKENER ve Saray Genç Avcılar Kulübü Aziz TUNA nın ayrıca trakya güme avcılarının da desteği..

Trakyada faaliyet gösteren avcı dernek ve üyelerinin katılımı ile av sezonunda yaralı olarak ele geçirilen ve veteriner desteği ile rehabilite edilerek tedavileri tamamlanan ördeklerin doğaya salım organizasyonu gerçekleştirilmiş ve sürdürülebilir avcılık modeli benimsenerek her yıl devam ettirilmesi ayrıca bu uygulamanın tüm ülke genelinde yaygınlaşması benimsenmiştir. 5 yıldır salım yapılan alanlarda popülasyonun üreme oranı % 80 -90 olarak başarılı olmuştur.

Salım yapılan alan 3600 dönüm tam koruma altında silahlı güvenlik ile 24 saat koruma altında bulunan ava kapalı alandır. Tüm av camiasına hayırlı olmasını dileriz.
Trakya Avcılık Atıcılık Yaban Hayatı Koruma Federasyon Yönetimi adına Başkan Çetin KARAKOÇ