Yelken dünyasının yakından tanıdığı “Temel Reis” lakaplı Engin Sili, yat yangınında hayatını kaybetti

‘Temel Reis’ Engin Sili yat yangınında hayatını kaybettiAteş bu kez çok yakına düştü. Yelken dünyasının yakından tanıdığı “Temel Reis” lakaplı Engin Sili, bugün Silivri açıklarında meydana gelen yat yangınında yaşamını yitirdi. “Black Eyes 1” adlı yatta yaşanan faciada Engin Sili ile birlikte makine ustası Abdurrahman Şen de yaşamını yitirirken teknede bulunan üç kişi Silivri Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kimi zaman zor yazılar yazmak zorunda kalırız. Bu da onlardan biri…

Can dostumuz Engin Sili (Temel Reis) ile İstanbul’da Pazar günü sona eren CNR Avrasya Boat Show’da karşılaştığımızda bunun bir veda buluşması olacağını hiçbirimiz tahmin dahi edemezdik.

Engin Sili, arkadaşlarının ikinci el olarak satın aldığı bir tekneyi Bodrum’a götürmek istemeleri ve kendisini de, “Hem bize yoldaşlık eder, hem de izleyeceğimiz rotada yardımcı olursun” diyerek yanlarında olması teklifine duyarsız kalamadı.

“Black Eyes 1”, tekneyi satın alan iki ortakbir arkadaşları, makine ustası Abdurrahman Şen ve Engin Sili ile birlikte bugün öğle saatlerinde Kalamış Marina’dan çıkış yaptı. İlk durakları Bozcaada olacaktı.YANGIN MAKİNE DAİRESİNDE ÇIKTI

Tekne, Silivri açıklarına geldiğinde, makine dairesindeki duman sızıntısını fark eden Abdurrahman Şen, motor kapağını açınca alevler dışarıya fışkırdı. Durunu izleyen Engin Sili, o sırada fenalaştı ve yere yığıldı.

Arkadaşının güverteye düşüp hareketsiz kaldığını gören Tunç Öner hemen kalp masajına başladı. Ama bu sırada alevler tekneyi sarınca Engin Sili’yi kucaklayıp denize atladı. Diğerleri de onu izledi.

Tekne alevler içinde suya gömülürken, ihbarı alan Sahil Güvenlik ve Kıyı Emniyeti Kurtarma botları olay yerine ulaştı. Sudan çıkarılan kazazedelerden Engin Sili ile Abdurrahman Şen’in yaşamını yitirdiği belirlendi. Diğer üç kişi Silivri Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.


EŞİ ACI HABERİ HASTANEDE ÖĞRENDİ

Evli ve 16 aylık bir çocuk sahibi olan Engin Sili’nin eşine olay “kaza oldu” denilerek bildirildi. Birim Özer Sili, acı haberi hastaneye ulaştıktan sonra aldı.

Esprili ve entelektüel kişiliği ile çok sevilen Engin Sili’nin kaybı yelkenciler arasında derin bir şok yarattı. Kimse duyduklarının gerçek olduğuna inanmıyor ve yaşananlara akıl erdiremiyordu.

İstanbul Yelken Kulübü’nün 16 Şubat Pazar günü yapılan Olağan Genel Kurulu’nda Viskomodorluk görevine getirilen sevgili dostumuz Engin Sili’ye rahmet, eşine, ailesine, sevenlerine, tüm dostlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.

Product added to cart
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına habere ulaşabilirsiniz.

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..

Bi Tık Yeter…!