Amatör balıkçılara eğitim verildi

Amatör balıkçılara eğitim verildi İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, amatör balıkçı belgesi almak isteyen 28 kişiye eğitim verdi.

Amatör balıkçılara eğitim verildi

Eğitimin açılış konuşmasını yapan Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdür Vekili Levent Özkan, “Amatör balıkçılık sadece rekreasyon, spor veya dinlence amacıyla yapılan, maddi ve ticari kazanç gayesi gütmeyen, avlanılan ürünün satılmadığı balıkçılık etkinliğidir. Sürdürülebilir bilinçli amatör balıkçılık için 4/2 numaralı amatör amaçlı su ürünleri avcılığının düzenlenmesi hakkında tebliğ bilmek ve o tebliğdeki kurallara uyarak amatör avcılık yapmak zorunludur. Konu hakkında farkındalık yaratmak amatör balıkçılığın bilinçli yapılmasını sağlamak amacıyla Tarım ve Orman İl ve İlçe Müdürlüklerinden amatör balıkçılık belgesi almak isteyen kişilere bundan sonra önce eğitim verilecek daha sonra belgeleri teslim edilecektir” dedi.
1/9/2016 – 31/8/2020 tarihleri arasında amatör balıkçılığın belirli kurallar çerçevesinde yapılmasını sağlamak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan ilgili tebliğ (tebliğ no: 2016/36) hakkında Balıkçılık Teknolojisi Mühendisi Ömer Güler tarafından verilen eğitimin ardından 28 katılımcıya belgeleri teslim edildi.

Product added to cart

Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına habere ulaşabilirsiniz.

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..

Bi Tık Yeter…!