Kamil Üçbaş Avdoğa Müzesi

“Müzeler gezmek için değil, hissetmek ve yaşamak içindir.”

#AVCILARTWİTTERDABULUŞUYOR

AVCILAR TWİTTER DA BULUŞUYOR

Avcılar toplumun en güvenilir bireyleridir. Bunu hep söyleriz. Avcılığın bir yaşam biçimi olduğunu, doğaya, yaban hayatına, insanlara, hayvanlara saygılı, korumacı ve geleneklere bağlı insanların bir araya geldiği makam, mevki gözetmeden avdan çok, av sonrası sofraların kurulduğu, sohbetlerin edildiği dostlar buluşması olduğunu biliriz.

Avcı dostlarımızın kendi av arkadaşlarıyla uzun yıllardır birlikte av yaptıklarını biliriz. Avcı gruplarının sosyal medyada daha çok da facebook üzerinden kendi grupları içerisindeki paylaşımlardan öteye gitmediği, şahsi profil sayfalarında kendi avlarını paylaştıkları görsellerle süslediklerini görüyoruz.

Zaman zaman sosyal sorumluluk projelerinde hep birlikte hareket etme imkanı doğmaktadır. Her avcı bireysel çabalarıyla birşeyler yapmak istese de, hayata geçirmediğini, o birlekteliği sağlayamadığını gözlemliyoruz.

Tüm bunlar olurken avcılığın yasaklanmasını dillendirecek kadar hiçbir bilimsel dayanak göstermeden avcılığın aleyhine gündem oluşturuluyor.  Bunları siyasilerden, ilahiyatçı profesörlere, hayvansever, çevreci vs. grupların imza kampanyaları ile avcıyı, avcılığı halkın nazarında, “öldüren, yok eden” imajını bırakmalarında etkin rol oynuyorlar.

Bizlerde bu söylemlerin karşısında aynı ortamlarda “birlikte daha da güçlüyüz” sözünden hareketle karşılık vermeliyiz. Doğruyu, yanlışı anlatmalıyız. Avcıların yaptığı güzellikleri sergilemeliyiz ki bunun için gücümüzün en etkin yolunun sosyal medyada anlık hedefine ulaşacak twitteri kullanarak yapmalıyız. Tüm avcıları, av camiasının twitter hesabı açmasını ve burada bizde varız demeliyiz.