Kamil Üçbaş Avdoğa Müzesi

“Müzeler gezmek için değil, hissetmek ve yaşamak içindir.”

Bu Kez Kamil Üçbaş İçin Daldılar

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda “Güçlerimizi birleştiriyoruz, dostluk köprüleri kurmak için dalıyoruz” sloganıyla Polio’ya dikkat çekmek amacıyla 30 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında ses getiren Silifke Rotary Kulubü’nden Polio’ya (Çocuk Felci) son farkındalık etkinliği kapsamında Sayın Kamil Üçbaş için de dalış yapılmıştır.

İş insanı Gökhan Özdamar Ve Göksu Silifke Okçuluk Kulübü Başkanı Arzu Efecan İpek, Silifke Rotary Desteği ve İş İnsanı Muhsin Bingöl’ün de teşviği ile dalgıçlar;

1 Eylülde Aydıncık Yelken Adası Bölgesi’nde Kamil Üçbaş’ın posteri ile denize dalış yaparak Akdeniz’li su sporcularının Kamil Üçbaş’a Ahde Vefa Görevlerini yerine getirmek istediklerini söylediler.

Doğu Akdeniz Bölgesinde Su Sporları, Amatör Olta Balıkçılığı, Atıcılık ve Okçuluk Kulüplerine destek ve örnek olan, interaktif haberleşme şekli ile sporcuların sesini ulusal ve uluslar arası arenada duyuran Kamil Üçbaş’ın vefatı bizleri derinden sarsmıştır.

Bu Kamil Üçbaş adına yapmış olduğumuz etkinliklerden bir tanesidir. Doğu Akdenizli Sporcular güçlerini birleştirip ulusal ve uluslar arası düzeyde ilerleyen günlerde daha farklı bir organizasyona ev sahipliği yapacaktır. Bu kapsamda tüm spor külüplerini hareketlendiriyoruz ve tüm sevenlerini aramızda görmek istiyoruz, Kamil Üçbaş’a Allah’tan rahmet, ailesinin, yakınlarının ve camiamızın başı sağolsun…

Ayrıca; Silifke Rotary Kulübü 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda “Güçlerimizi birleştiriyoruz, dostluk köprüleri kurmak için dalıyoruz” sloganıyla Polio’ya dikkat çekmek amacıyla 30 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında ses getiren bir etkinlik daha düzenlemiştir.

Rotary 2430. Bölge Guvernörü Hakan Karaalioğlu ve Eşi Feza, 22.Grup kuluplerden sorumlu Guvernör Yardımcısı Tarkan Kandır ve Eşi Nükhet, Kızkalesi Rotary Kulübü Başkanı Candan Öztürk, Silifke Rotary Kulübü Başkanı Fatma Atalay ve Levent, Silifke Rotary Kulübü tüm üye ve ailelerinin katılımıyla 1 Eylül de Aydıncık’ta gerçekleşen dalışta 2430. Bölge Guvernörü Hakan Karaalioğlu ve Silifke Rotary Kulübü Başkanı Fatma Atalay’ın su altında Polio bayrağı açmasıyla sonlanan etkinlikte Polio’nun sonlandırılması için farkındalık mesajı verilmiştir.

Dünya üzerinde 32 vakanın kaldığı Polio ile etkili mücadelesini sürdüren Rotary bu tür ses getiren etkinlikleri ile çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.