Corona virüse aldırış etmediler! Belgrad Ormanı’na akın ettiler

Corona virüse aldırış etmediler! Belgrad Ormanı’na akın ettiler

Corona virüs salgını nedeniyle ‘evde kal’ uyarılarını rağmen çok sayıda kişi, Belgrad Ormanı‘na akın etti. Ormandaki otoparklarının yoğunluğu sık ağaçlara rağmen havadan da rahatlıkla görüldü.

Koronavirüs salgını nedeniyle ‘evde kal’ uyarıları yapılıyor. Günlerdir bir çok kişi bu uyarıları dikkate alarak, virüsün yayılmaması için evinden çıkmıyor.

Bir çok iş yeri de evden çalışma düzenine geçmiş durumda. Ancak bazı İstanbullular bugün havanında da güzel olmasını fırsat bilerek Belgrad Ormanı’na akın etti.

Ormana araçlarıyla gelenlerin oluşturduğu yoğunluk havadan da görüntülendi.

ARAÇ KUYRUĞU OLUŞTU OTOPARKLAR DOLDU

ARAÇ KUYRUĞU OLUŞTU OTOPARKLAR DOLDU 

Belgrad Ormanı’nın girişine gelen araçlar kapıda uzun kuyruklar oluşturdu. Araçların bazılarının üzerinde bisikletlerinde olduğu görüldü.

İçeri giren araçlar ise piknik alanının etrafında bulunan otoparkları doldurdu. Ormanda gelinlik ve damatlıkla gezen bir çift de dikkat çekti.

GÜVENLİ MESAFEYE UYMADILAR

GÜVENLİ MESAFEYE UYMADILAR

Çocuklarıyla gezmeye gelenlerin yürüyüş yaptıkları ve sosyal mesafe uyarısına uymadıkları görüldü. Piknik alanında mangal yapanlar da dikkat çekti.

Piknik masalarında yanlarında getirdikleri yiyecekleri tüketen ve sohbet edenlerin sosyal mesafeyi de korumadıkları görüldü.

Corona salgını nedeniyle İstanbullular evde kalmayı tercih ediyor. İstanbul’da yollar bu sabah boş kalırken, saat 09.30’da İBB’nin trafik verilerine göre yoğunluk yüzde 13’lere kadar düştü.

Koronavirüs salgınının Türkiye’de de görülmesinin ardından İstanbullular evde kalmayı tercih ediyor. İşe gitme zorunluluğu olanlar ise dışarıya çıkıyor.

İstanbul’da bu sabah yollar boş kaldı. Dışlarıya çıkanların sayısının azlığı dikkat çekti. Saat 09.30 itibarı ile İBB’nin trafik haritasında yoğunluk yüzde 13’lere kadar düştü.

Öte yandan toplu taşıma araçları ve metrobüs duraklarındaki sakinlikte dikkat çekti.

Product added to cart
Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına habere ulaşabilirsiniz.

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..

Bi Tık Yeter…!