Erfelek Tatlıca Şelaleleri, kestane kargası, baykuş, sincap, sansar, gelincik, tavşan ve karaca gibi yaban hayvanlarına da ev sahipliği yapıyor

Erfelek Tatlıca Şelaleleri ziyaretçilerine görsel şölen sunuyor

Tarım ve Orman Bakanlığınca 2011’de tabiat parkı ilan edilen Erfelek Tatlıca Şelaleleri, kestane kargası, baykuş, sincap, sansar, gelincik, tavşan ve karaca gibi yaban hayvanlarına da ev sahipliği yapıyor

 • 01Erfelek Tatlıca Şelaleleri ziyaretçilerine görsel şölen sunuyorSinop’un Erfelek ilçesinde iki ormanın birleştiği derin vadi içerisinden akan irili ufaklı 28 şelaleden oluşan Erfelek Tatlıca Şelaleleri, beyaz örtüsüyle ziyaretçilerini adeta büyülüyor. 
 • 02Erfelek Tatlıca Şelaleleri ziyaretçilerine görsel şölen sunuyorAA’nın haberine göre Tarım ve Orman Bakanlığınca 2011’de tabiat parkı ilan edilen 720 dekarlık alana sahip Erfelek Tatlıca Şelaleleri, beyaz örtüsüyle de ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. 
 • 03Erfelek Tatlıca Şelaleleri ziyaretçilerine görsel şölen sunuyorBünyesinde bir kilometrelik iki farklı yürüyüş parkurunu bulunduran tabiat parkı, alabalık, kestane kargası, baykuş, ördek türleri, sincap, sansar, gelincik, tavşan ve karaca gibi yaban hayvanlarına da ev sahipliği yapıyor. 
 • 04Erfelek Tatlıca Şelaleleri ziyaretçilerine görsel şölen sunuyorYaz ve bahar mevsiminde binlerce ziyaretçiyi ağırlayan şelale, kar yağışıyla beyaz örtüye büründü. 
 • 05Erfelek Tatlıca Şelaleleri ziyaretçilerine görsel şölen sunuyorŞelaleyi ziyaret eden vatandaşlar, beyaz örtü altında fotoğraf çektirerek, bölgede yaşayan ördekleri besledi. 
 • 06Erfelek Tatlıca Şelaleleri ziyaretçilerine görsel şölen sunuyorErfelek Belediye Başkanı Mehmet Uzun yaptığı açıklamada, Erfelek Tatlıca Şelaleleri’nin Türkiye’nin en özel yerlerinden biri olduğunu söyledi. 
 • 07Erfelek Tatlıca Şelaleleri ziyaretçilerine görsel şölen sunuyorÖnceki yıllarda ulaşım sorunları yaşandığı için kış mevsiminde şelaleye ulaşımın zor olduğunu anlatan Uzun, “Şu an öyle bir sıkıntımız kalmadı. Yollarımız açık, vatandaşlarımız bu güzel manzaranın tadını çıkarıyor” dedi. 
 • 08Erfelek Tatlıca Şelaleleri ziyaretçilerine görsel şölen sunuyorMehmet Uzun, şelalenin kar yağışıyla ayrı bir güzelliğe büründüğünün altını çizdi.
 • 09Erfelek Tatlıca Şelaleleri ziyaretçilerine görsel şölen sunuyorŞelalenin ilçe için önemine işaret eden Uzun, “İlçemizin güzelliğine güzellik katıyor. Yazın zaten binlerce kişinin ziyaret ettiği bir yer. Şimdi kış aylarında da ziyaret edilmeye başlandı. Beyaz örtüsüyle gerçekten görsel şölen sunuyor. Bütün vatandaşlarımızı şelalemizi ziyarete davet ediyorum” ifadelerini kullandı.
 • 10Erfelek Tatlıca Şelaleleri ziyaretçilerine görsel şölen sunuyorKar üzerinde uzun parkurlarda yürüyüş yapmanın insanlara cazip geldiğini aktaran Uzun, “Şelale boyunca yürüyüş parkurlarımız var. Gür ormanlar ve su sesi eşliğinde yürüyüş yapmak muhakkak ki insanlarımıza huzur veriyor. Ayrıca şelalede yaşamını sürdüren ördeklerimiz var. Özellikle çocuklar onlarla zaman geçirmeye bayılıyor” diye konuştu. kaynak habertürk
 • 11Erfelek Tatlıca Şelaleleri ziyaretçilerine görsel şölen sunuyor
Product added to cart

Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına habere ulaşabilirsiniz.

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..

Bi Tık Yeter…!