Kamil Üçbaş Avdoğa Müzesi

“Müzeler gezmek için değil, hissetmek ve yaşamak içindir.”

Görüş, önerileri ve projelerinizi paylaşma zamanı… “Görüşünü Bildir Platformu”

“Görüşünü Bildir Platformu”

Fikirlerinizi önerilerinizi ve düşüncelerinizi açıkça ifade edebileceğiniz bir paylaşım alanı linki tıklayarak görüş bildiriniz..
“Görüşünü Bildir Platformu” da Çalışma Grupları Başlıklarını inceleyiniz.

http://www.tarimormansurasi.gov.tr/Gorus

Çalışma grup başlıklarını incele ve sende görüşünü bildir…

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kısa, orta ve uzun dönem stratejilerinin belirlenmesine katkı sağlamak amacıyla yapılacak olan ve Türkiye’nin en geniş katılımlı sektör istişare platformu olması hedeflenen, III. Tarım ve Orman Şûrası 15 yıl aradan sonra Ekim ayında gerçekleştirilecek.     

Sektör istişare platformu olarak Türkiye’nin en büyüğü olacak olan Şûra kapsamında ayrıca, oluşturulan web sitesindeki “Görüşünü Bildir Platformu” ile önerisi ve katkısı olan tüm vatandaşlarımızın fikirlerine ulaşmak hedefleniyor. Bu kapsamda oluşturulan çalışma grup başlıkları altında sizinde görüşünüzü ve önerilerinizini bildirme imkanı sunmaktadır.

Çalışma Grupları Başlıkları

Değerli Hanımefendiler/Beyefendiler;

Sevgili Gençler;

“Görüşünü Bildir” platformuna hoş geldiniz.

Bu platform ile III. Tarım Orman Şûrası Kapsamında sizlere fikirlerinizi ve düşüncelerinizi açıkça ifade edebileceğiniz bir paylaşım alanı sunuyoruz.

III.Tarım Orman Şûrası; bitkisel, hayvansal ve su ürünleri üretiminin geliştirilmesine; gıda üretimi, güvenliği ve güvenirliğinin teminine; kırsal kalkınma, toprak, su kaynakları ve biyo – çeşitliliğin korunması ile bu kaynakların sürdürülebilir kullanımına; çiftçinin örgütlenmesi ve bilinçlendirilmesine; tarımsal ve hayvansal üretimin planlanmasına, tarımsal desteklemelerin etkin bir şekilde yönetilmesine; tarımsal piyasaların düzenlenmesine; orman ve mera yönetimine; tabiatın korunmasına ilişkin stratejiler oluşturulmasını hedeflemektedir.

Bu hedefler doğrultusunda tarım orman sektörüne yönelik görüş, önerileri ve projelerinizi bizimle paylaşmanız büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda Türk tarım ve ormanının geleceğine ilişkin ilham verici katkılarınız için şimdiden çok teşekkür ederiz.