#Hayalet Ağlara Dur De !

#Hayalet Ağlara Dur De !

DENİZLERİMİZDE SESSİZ BİR AVCI VAR

Hayalet ağlar olarak bilinen, terk edilmiş, kaybolmuş ya da atılmış balık ağları. Bu atıklar deniz tabanını kazımakta, denizaltındaki yabani hayvanların kapana kısılmalarına ve boğulmalarına neden olmakta, denizcilik ve balıkçılık ekonomisini tehlikeye atmakta. Küresel olarak, deniz memelilerinin %45’i, deniz kuşlarının %25’i ve tüm deniz kaplumbağası türleri hayalet ağlar da dahil olmak üzere denizel atıklardan etkilenmiş durumda. 

HAYALET AĞLAR PROBLEMİNİ NASIL ÇÖZERİZ?

WWF, hayalet ağlar ile mücadele etmek ve denizlerimizin plastik içinde yüzmesini durdurmak için hükümetlere, av aracı tasarımcılarına/teknoloji uzman ve üreticilerine, balıkçılara ve halka çağrıda bulunuyor. Bu küresel bir sorun: yeni bir Küresel Plastik Sözleşmesi oluşumunu destekleyerek hep birlikte hareket etmeliyiz.
Hayalet ağlar, plastik denizel atıkların en ölümcül olanıdır. Bu dilekçeyi imzalayarak hemen harekete geçin.

Denizleri korumak için hemen harekete geç, imza ver.Deniz altındaki yaşam, hayalet ağlarla boğuluyor!Plastik kirliliği, denizlerimizi etkileyen ve en hızlı büyüyen küresel çevre problemlerinden biri.

Plastik atıklarla mücadele etmek ve denizleri korumak için çağrıda bulunuyoruz: #HayaletAğlarıDurdurun#DenizleriKoruyalım

Product added to cart

Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına habere ulaşabilirsiniz.

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..

Bi Tık Yeter…!