İlçe av komisyonu toplantıları yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Sinop İl Şube Müdürlüğü tarafından Sinop ilçelerinde 2020-2021 yılı ilçe av komisyonu toplantıları yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Sinop İl Şube Müdürlüğünce, Sinop’un 8 ilçesinde 2020-2021 Yılı İlçe Av Komisyon Toplantıları yapıldı.

4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu” ile “Merkez Av Komisyonu, İl ve İlçe Av Komisyonlarının Görevleri, Çalışma Esas ve Usullerine Dair Yönetmelik” kapsamında, Sinop İl Av Komisyonuna sunulmak üzere ilçe kaymakamlarının başkanlığında gerçekleştirilen toplantılarda; ‘av hayvanlarının korunması, yabani hayvanların üreme süreleri, genel ve devlet avlakları, ava kapatılan alanlar, yaban hayatı yerleştirme sahaları, avcıların avlanmaları ile alakalı dikkat etmeleri gereken hususlar, usulsüz avlanma ile alakalı idari ve cezai işlemler’ görüşüldü.


Sinop’ta sürdürülebilir av ve yaban hayatı yönetimi, av ve yaban hayvanlarının doğal yaşam ortamları ile birlikte korunmaları, geliştirilmeleri ve avlanmalarının kontrol altına alınması, avcılığın düzenlenmesi, av kaynaklarının milli ekonomi açısından faydalı olacak şekilde değerlendirilmesi ve ilgili kamu, özel ve tüzel kişileriyle işbirliği sağlanması maksadıyla gerçekleştirilen toplantılar Ocak ayında Sinop’un 8 ilçesinde tamamlandı 

İlçe Kaymakamları başkanlığında gerçekleştirilen toplantılara Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Sinop Şube Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Avcı Kulüpleri temsilcileri katıldı.

Product added to cart

Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına habere ulaşabilirsiniz.

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..

Bi Tık Yeter…!