Trakus İğneada Kongresi yapıldı..

Dolu dolu bir kongreyi geride bıraktık. Kurucu başkanımız Serhat Tigrel’in ev sahipliğinde yapılan toplantıda,  bir önceki  kongrede alınan kararlar ile  üyelerden gelen istek ve öneriler değerlendirildi.

Bu yıl kongremizi heyecanlı kılan gelişmeler ise şöyle; 31 Aralık 2019 tarihinde son bulan ve yıl boyunca katılımcıların büyük emek ve  özveri gösterdikleri KERTİK 2019 yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi. DKMP 1. Bölge Müdürü Resul Doğan ile Kırklareli Şube müdürü Murat Deniz’in katılım sağladığı toplantımızda genel kategoride 1. olarak yarışmayı tamamlayan Ferit Başbuğ, 2. tamamlayan Soner Bekir, 3. tamamlayan Metin Tuncer ile, il kategorisinin ilk üç ismi, sırasıyla Murat Uyman, Cenk Polat ve Uğur Kara ödüllerini aldılar. En anlamlı ödül, şüphesiz ki, 216 türü yıl boyunca yaptığı arazi çalışmalarında kaydederek büyük bir başarıya imza atan Defne Cengiz’e “Yılın Genç Kuşçusu” kategorisinde verildi. Dereceye giren tüm üyelerimizi kutluyoruz.

Trakus Cep Gözlem uygulamamız artık kullanıma hazır, kısa bir süre sonra kullanım detayları paylaşılarak tüm gözlemcilerin hizmetine sunulacak.

Trakuş Türkiye’nin Kuşları kitabında ise sona yaklaşılıyor.

Trakus’un en önemli projelerinden olan ve üyelerimizin çektiği görsellerin kullanılarak, yazım ve baskı hazırlık çalışmalarının tamamen Trakuş üyelerinin katkısı ile ve Ömer Furtun koordinatörlüğünde hazırlanan TÜRKİYE’NİN KUŞLARI KİTABI  kısa bir süre içerisinde yayımlanacak. Gelişmeleri, sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla takip edebilirsiniz. Toplantıda, kitabımızın tanıtım oturumu yapıldı.

Tüm bu güzel gelişmelerle birlikte, Cuma gecesi yağan kar hepimizi mutlu etti. Cumartesi günü Mert Gölü kıyısında geleneksel sucuk/ekmek partimizi yaptık. Kuş varlığının bu sezon çok olmamasına rağmen, aile sıcaklığını hissettiğimiz, paylaşımı bol, başarılı bir etkinlik oldu.

Product added to cart

Ücretsiz olarak erişim imkanı sağlayan bu uygulama sayesinde dilediğiniz yayına habere ulaşabilirsiniz.

Gelişmelerden İlk siz haberdar olmak için uygulamayı yükleyiniz..

Bi Tık Yeter…!