Kamil Üçbaş Avdoğa Müzesi

“Müzeler gezmek için değil, hissetmek ve yaşamak içindir.”

Kamil Üçbaş

KAMİL ÜÇBAŞ Avcılık düyası öksüz kaldı… Avcılık camiasına verdiği hizmetlerle efsane haline gelen Kamil Üçbaş, Avdoğa festivali sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. Ankara’da toprağa verilen Kamil Üçbaş’ın zamansız vedası, yalnızca ailesini değil tüm avcılık camiasını derinden üzdü.

KAMİL ÜÇBAŞ Avcılık düyası öksüz kaldı… Avcılık camiasına verdiği hizmetlerle efsane haline gelen Kamil Üçbaş, Avdoğa festivali sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. Ankara’da toprağa verilen Kamil Üçbaş’ın zamansız vedası, yalnızca ailesini değil tüm avcılık camiasını derinden üzdü Türkiye’de Av ve Yaban Hayatı denilince akla gelen ilk isimlerin başında gelen Kamil Üçbaş, Polatlı’da düzenlemiş olduğu Avdoğa Festivali sırasında, 08.06.2019 Cumartesi gecesi kalp krizi geçirerek Polatlı’daki bir özel hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Ankara Bilkent Şehir Hastane’sine sevk edilen Kamil Üçbaş, 14 günü aşkın bir süre Koroner yoğun bakım servisinde tedavi gördü. Doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamayan Kamil Üçbaş, 22.06.2019 Cumartesi günü hayata gözlerini yumdu.

1959 doğumlu Kamil Üçbaş 60 yaşındaydı.. AVCILIK DÜNYASININ HER ŞEYİYDİ Çocukluk yaşlarından itibaren Doğa ve Yaban Hayatı içerisinde bulunan Kamil Üçbaş, ülkemizde düzenlediği festival ve organizasyonlar başta olmak üzere yaptığı yayınlar ve eğitim çalışmaları neticesinde av camiasının duayeni oldu. Kamil Üçbaş’ın aramızdan ayrılışı başta ailesi ve sevenleri olmak üzere Türkiye’deki tüm Av ve Yaban Hayatı severlerini derin üzüntüye boğdu. SEVENLERİ YALNIZ BIRAKMADI Kamil Üçbaş’ın cenazesi, 22 Haziran Pazar günü ikindi namazının ardından Ankara Karşıyaka’daki aile kabristanında toprağa verildi.

Avcılık dünyasının efsanesi Kamil Üçbaş’ı bu son yolculuğunda, ailesi, sevenleri ve avcılık dünyasının önde gelen isimleri yalnız bırakmadı. Sıcak kanlılığı, sevecenliği ve çalışkanlığı ile hafızalara kazınan Üçbaş geride bırakmış olduğu unutulmaz eserler ile hep anılacaktır.

Kamil Üçbaş kimdir

AVCILIK DÜNYASINA ADANMIŞ BİR ÖMÜR

Av Doğa Dergisi ve Oltacı Amatör – Sportif Balıkçılık Dergisi’nin sahibi, “Avcının Temel Eğitim Kitabı”nın yazarı, ilk kez Ulusal Avcılar Bayramı ve avcılık kursları düzenleyen, Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Avcılık Teknik Kurul Üyeliği, Avcılık ve Yaban-Av Hayatı Koruma Konfederasyon başkanlığını da yapan, 35 yıllık Av ve Doğa Dostu Kamil Üçbaş, bir dönem İç Anadolu Av ve Yaban Hayatı Federasyonu başkanlığı görevini yürüttü. Okçuluk İhtisas Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olan Kamil Üçbaş, Yaban Tv’ye kuruluşundan itibaren katkıda bulunmuş, uzun yıllar Av doğa program yapımcılığı yapmıştır. 5 yıldır Türkiye’nin En Büyük Kara ve Olta Avcılığı Buluşması olan Game Fair Av Doğa Festivalini, 17 yıldır da Olta Balıkçılığı Şenliğini düzenlemekteydi.

Yurtiçi ve yurtdışı fuarlarında Türk Avcısının ve sektörün sesi, kulağı ve gözü olmuştu.