Ahmet Şahin ile Kamil Üçbaş

Ahmet Şahin ile Kamil Üçbaş

AHMET ŞAHİN’İN YERYÜZÜ CENNETİ….

Ahmet Şahin Beyin, “Kamil Bey siz burayı mutlaka görmelisiniz.” davetiyle, Celil Ustayla birlikte yolumuzu Sapanca’ya Ahmet Şahin Beyin özel çiftliğine düşürdük. Çiftliğin dev antika kapısı açıldığında, bir yeryüzü cennetiyle karşılaştık. Sanki rüya alemi gibiydi. Yemyeşil çimlerin üzerinden yürürken etrafımı saran rengarenk bitkiler ve ağaçlar adeta bir botanik bahçesi görünümündeydi. Sağımda, solumda Alageyikler, Karacaların, Koyunların meraklı bakışları arasında davetlilerin bulunduğu mekana ulaştık.

Ahmet Şahin’in sıcak karşılaması bizi oldukça mutlu etti. Tanıdığımız tanımadığımız doğa severler mekanı doldurmuştu.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcımız Mustafa Akıncıoğlu, Türker Sümer, Gaya Güldemir, Yaban TV tüm kadrosu oradaydı. Yönetim Kurulu Başkanı Melih Meriç, Genel Müdürümüz Tolga Eratak, Caner Alp, Mehmet Arpaz, izci programcısı Okan Tozun, Dr. Şevket Ali Bürkev, İdil Toma, İsmail Caner, Halil Gülçür ve eşi Nilgün hanımefendi, Cemalettin Küçük, Aret Akmercan, Çetin Tümer, Ahmet Sayan, Tuncay Komutan, Uğur Saltan, Ahmet Bağcı, Ali Toksoy, Bülent Özenç, Abdullah Ceylan oradalardı. Dostlarla hoşbeş ettikten sonra mekanın gizemi bizi oldukça etkiledi.

Önümüzde göl ve bir çok su kuşu… Duvardaki birbirinden değerli tablolar, salondaki devasa uçak ve havacılık aksesuarları adeta müze görünümündeydi. Dışarısı doğa, içerisi sanat kokan ortamda şöminenin sıcaklığı, doğanın huzuru ve dostların sohbeti doyumsuzdu. Özel olarak hazırlanan yemek ve canlı müzik muhteşemdi. Ahmet Şahin’in Doğa Parkında her şey şaşırtıcıydı. Sanki orta çağı andıran mekanda, bir zaman yolculuğuna çıkıyorsunuz. Kısacası anlatılacak gibi değil, rüya gibi bir yer.

Adapazarı ili, Sapanca ilçesi, Yanık köy mevkiinde, göl kenarında ‘’Doğa Park’’ olarak da adlandırılan bahçe 20 dönüm bir alan üzerinde kurulmuş, zengin bitki örtüsü içinde dünyanın dört bir yanından toplanan 60 farklı türde hayvan, geyikler, karacalar, lamalar, midilli atlar, flamingolar, kazlar, sülünler aklınıza gelebilecek kuş türleri… Burası bir hayvanat bahçesi değil sanki Nuh’un gemisi. Doğa tutkunu, aynı zamanda sanat aşığı olan Ahmet Şahin’i basından ve Yaban TV’den de tanıyoruz. Bu sene ikinci kez Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi adı altında sanatçıları buluşturdu.

8 ülkeden 33 sanatçının katıldığı etkinlik Yaban TV’de hem sanatçılar eserlerini yaparken hem de sergilenirken yayınlandı.

Ahmet Şahin beyin doğa parkını ve dostları görmekten mutlu olduk. Önümüzdeki günlerde özel olarak gidip bu yeryüzü cennetinin fotoğraflarını çekmek istiyorum. Halen 160 metrelik yüksekliği ile Ankara’nın en yüksek binası olan Portakal Çiçeği Residence’ı inşa eden Ahmet Şahin beye tüm doğa sever, sanat sever dostlar adına teşekkür ediyorum.

Kamil ÜÇBAŞ

leave your comment


E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rea">